Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


Autoři REGENERACE

CLEMENS KUBY

Clemens Kuby

Německý režisér, autor literatury faktu a spoluzakladatel Strany zelených, kterou po prvních úspěšných volbách v roce 1980 zklamaně opustil. V letech 1983-89 vyučoval na Filmové vysoké škole v Mnichově. Žije s rodinou v Bavorsku a intenzivně se věnuje přednáškové a osvětové činnosti spojené s alternativním léčením.

Z jeho filmografie

První film Lehrlinge (Učňové) získal v roce 1972 první cenu na mezinárodní festivalu krátkých filmů v Oberhausenu. V roce 1983 natočil svůj první celovečerní dokumentární snímek Schnappschuss s Pinou Bausch a Arianne Mnouchkine. Následovala Buddhistická trilogie: Das Alte Ladakh (Starý Ladakh) – film byl oceněn Spolkovou filmovou cenou, během prvního roku ho vidělo 200 000 diváků, Tibet -Wiederstand des Geistes (Tibet – přežití Ducha), Living Buddha, die wahre Geschichte (Living Buddha, opravdový příběh) v roce 1994 obdržel Bavorskou filmovou cenu.

Na buddhistickou trilogii navázal dalšími filmy: Dalai Lama: Frieden des Geistes (Dalajláma: Pokoj mysli), Die Not der Frauen Tibets (Bída tibetských žen), Der Dreh zu Living Buddha (O natáčení Living Buddhy) a Todas - am Rande des Paradieses (Todové – na okraji ráje), za který v roce 1996 získal ocenění na Filmovém festivalu v Mnichově One Future  Preis, udělované Interfilm akademií.Od roku 1998 produkoval film Unterwegs in die nächste Dimension (Na cestě do sousední dimenze), který měl předpremiéru v roce 2001, a následně se stal pravděpodobně nejnavštěvovanějším německým dokumentárním filmem po roce 1945. V roce 2001 natočil pro holandskou televizi dokument Das Leben ist eine Illusion (Život je iluze), který ukazuje souvislosti mezi buddhismem a výzkumy mozku. V současné době pracuje na filmovém projektu o  duchovním léčení.

Z jeho knih

Unterwegs in die nächste Dimension - Meine Reise zu Heilern und Schamanen (česky: Na cestě do sousední dimenze – Moje putování za léčiteli a šamany). Heilung das Wunder in uns – Selbstheilungprozesse entdecken (Léčení – Zázrak v nás, odkrytí sebeléčivých procesů). Před třemi roky založil se svou ženou Astrid Evropskou akademii pro sebeléčebné procesy SHP.

REGENERACE Online

V archivu REGENERACE Online se nacházejí následující články od tohoto autora:

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival