Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria - zdraví z přírody


Nové číslo REGENERACE

ČERVENEC 2017

ČERVENEC 2017

 • toulky milokrajem
 • Marta TÖPFEROVÁ má za sebouhudební kariéru ve Spojených státech, ale před čtyřmi lety se rozhodla přestěhovat z New Yorku zpět do České republiky, kde našla svůj skladatelský ráj. Naučila se zpívat v češtině, inspiruje se českou, moravskou a slovenskou lidovou hudbou a objevuje české básníky. Rozhovor připravila Lída CHARVÁTOVÁ.

 • opravdu zdravé nohy
 • Nohy jsou naši věrní souputníci, o které je potřeba pečovat, aby nám sloužily po celý život. V rozsáhlém příspěvku Marcely ZLATOHLÁVKOVÉ se dočtete množství dobrých rad při různých potížích a publicistka Renáta Kiara VARGOVÁ pro vás připravila krásnou inspiraci v podobě masážního chodníčku.

 • Losos v úzkých
 • U divokého lososa záleží na oblasti výlovu, u těch chovných rozhoduje způsob chovu. Na obalu ryb v biokvalitě můžete najít tzv. tracking-code, který informuje o chovu, podmínkách výlovu, původu a zpracování ryb. Dnes splňují tuto certifikaci pouze lososi z oblasti lovu v Tichém oceánu. Příspěvek o nebezpečných chovech ryb pochází z pera Michaela SCHUBERTA.

 • rytmus nás provází všude
 • Za bubeníkem Petrem Šušorem se autorka rozhovoru Lenka PLEVNIAKOVÁ vypravila do poklidné vesničky Březí nedaleko Prahy, kde Petr žije se svou ženou a syny. Dům a okolí vyzařovaly pohodu, stejně jako Petr i jeho žena. Jako by všichni sdělovali: Žijte, hrajte si u toho a budete šťastní. Zkusíte to jako oni?

 • MOJE VEGANSTVÍ
 • V rubrice Co mi pomohlo se setkáte s Tomášem SEDLÁČKEM, který se s vámi podělí o mnohaleté zkušenosti s vegetariánstvím a veganstvím, jež považuje za zdroje svého zdraví.

Více informací...Z obsahu čísla

TOULKY MILOKRAJEM

Marta Töpferová má za sebou úspěšnou hudební kariéru ve Spojených státech, ale před čtyřmi lety se rozhodla přestěhovat z New Yorku zpět do České republiky, kde našla svůj skladatelský ráj. Naučila se zpívat v češtině, inspiruje se českou, moravskou a slovenskou lidovou hudbou a objevuje české básníky. Rozhovor s ní připravila Lída CHARVÁTOVÁ. *** Strany 4-8

LETNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

V pravidelné rubrice Napsali jste nám najdete výzvu k fotografické letní soutěži. Příspěvek Jeleny PASKEROVÉ vám napoví, jak na to. Tři výherci obdrží poutavou knihu. *** Strana 10

LOSOS V ÚZKÝCH

U divokého lososa záleží na oblasti výlovu, u těch chovných rozhoduje způsob chovu. Na obalu ryb v biokvalitě můžete najít tzv. tracking-code, který informuje o chovu, podmínkách výlovu, původu a zpracování ryb. Dnes splňují tuto certifikaci prakticky pouze lososi z oblasti lovu v Tichém oceánu. Příspěvek o nebezpečných chovech ryb z pera Michaela SCHUBERTA. *** Strany 12-13

KALEIDOSKOP ZE ZAHRANIČÍ

V rubrice Přečetli jsme za vás se dočtete zajímavosti ze světa, které pro vás připravila publicistka Lenka PLEVNIAKOVÁ. *** Strany 14-15

ZDRAVÉ NOHY PO CELÝ ŽIVOT

Nohy jsou naši věrní souputníci, o které je potřeba pečovat, aby nám sloužily po celý život. V rozsáhlém příspěvku Marcely ZLATOHLÁVKOVÉ se dočtete množství dobrých rad při různých potížích a publicistka Renáta Kiara VARGOVÁ pro vás připravila krásnou inspiraci v podobě masážního chodníčku. *** Strany 16-20

KDYŽ PARTNEROVI NEROZUMÍTE

Terapeutka a koučka Iveta HAVLOVÁ poradí, jak se vyrovnat s odlišností vašeho partnera. Přestaňte si klást otázku, proč není jako vy, učte se jej chápat a bude se vám lépe žít. *** Strany 22-23

RYTMUS NÁS PROVÁZÍ VŠUDE

Za bubeníkem Petrem Šušorem se autorka rozhovoru Lenka PLEVNIAKOVÁ vypravila do poklidné vesničky Březí nedaleko Prahy, kde Petr žije se svou ženou a syny. Dům a okolí vyzařovaly pohodu, stejně jako Petr i jeho žena. Jako by všichni sdělovali: "Žijte, hrajte si u toho a budete šťastní." *** Strany 24-27

SVĚT PODLE LÉČITELE HEŘMÁNKA

Rozhovor s bylinářem Pavlem Šímou, který dokáže stanovit diagnózu z oka, připravil Alexei CHEVKO. *** Strany 32-34

ŠKOLA DOMA Z POHLEDU UČITELŮ

Výběr kmenové školy je pro rodiče klíčový. Důležité je, aby měla zkušenosti a vyznávala podobný přístup k žákům. Takových není mnoho, proto jsou rodiny ochotné dojíždět i na větší vzdálenosti. Děti totiž dvakrát ve školním roce čeká přezkoušení. Reportáž z oblasti domácího vzdělávání od Lídy CHARVÁTOVÉ.

Připravujeme

PÁR OTÁZEK PRO MARCELKU Z HOR

Když stanula Marcelka tváří v tvář medvědovi, pocítila stav hluboké prázdnoty a poté se znovu narodila. Dřívější Marcelka přestala existovat. Rozhovor s touto duchovní učitelkou připravila Lenka PLEVNIAKOVÁ.

KRÁSY LAOSU

Reportáž terapeuta Romana ŽIŽLAVSKÉHO z exotické země, která ho zlákala svým duchovním obsahem ukrytým v krajině.

KDYŽ SE ŘEKNE RAKOVINA

Novinky ze světa medicíny nádorových onemocnění z pera studenta medicíny Matěje KUČERY.

ABY SRDCE NEBYLO JAKO KÁMEN

Reportáž z workshopu věnovaného ženství a mohendžodáru od Renáty Kiary VARGOVÉ.

OBLÉKNEME DUŠI

Šaty dělají člověka a odhalují duši. Nádherné modely od výtvarnice Renaty GLOSOVÉ.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Editorial

Kouzlo fialové

Milí čtenáři,
Šéfredaktor
pomalými, ale jistými kroky se blíží 25. výročí REGENERACE, a tak - jako jakési předznamenání čtvrtstoletí, které jste mnozí z nás společně s námi prožili - jsme oděli náš měsíčník do fialového hávu. Mám na mysli fialový rámeček, který počínaje tímto číslem bude pravidelně zdobit obálku časopisu. V prvním desetiletí, jak si mnozí čtenáři jistě pamatují, mívala REGENERACE na obálce tmavě modrou plochu s jemnými konturami oblak a mraků, s nezřetelnou, mikroskopickou příměsí červené, která místy vytvářela dojem fialového odstínu.

A když zavzpomínám na dobu, kdy jsem si REGENERACI kupovala v jejích počátcích a pouze do ní občas přispívala, měla jsem vždy podvědomý pocit jejího spojení s fialovou. Byl to pocit neurčitý, jako když senzibil nazírá auru člověka a barvy jen podvědomě tuší. Fialová, jak jsem si nalistovala v několika encyklopediích a knihách, je barvou změny a inspirace. Je považována za duchovní barvu, která v sobě nese potenciál a energii červené a provzdušněnost modré. Jedná se o velmi osobitou barvu. Nelze o ní říci, že je buď mužská, či ženská, protože fialová tyto dva protiklady sjednocuje. Je barvou určenou pro celistvé léčení a lidé, kteří jsou jí přitahováni, mají hluboký smysl pro spiritualitu. Je spousta důvodů, proč se nechat okouzlit fialovou. A já REGENERACI ze srdce přeji, ať jí nový rámeček sluší.

V červencovém čísle přinášíme spoustu témat, která vás zaujmou. V rozhovoru s Martou Töpferovou spoluobjevíme půvaby naší rodné krajiny: lidové písně a tradice jsou hlubokou studnou, z níž se můžeme v těžkých dobách napít. Hlavním tématem tohoto čísla jsou nohy, naši věrní souputníci. Nabízíme rady a podněty, jak o ně pečovat, aby nám dobře sloužily po celý život. Za povšimnutí jistě stojí příspěvek z oblasti domácího vzdělávání, tentokrát očima pedagogů. Ale čekají vás i další zajímavá témata.

Společně s tímto číslem vychází volná letní příloha REGENERACE EXTRA. Věnuje se fenoménu Kruhy v obilí a její součástí je také rozsáhlý příspěvek Josefa Schröttera o automatické kresbě - obrazech z druhé strany. Více informací o EXTRA najdete na straně 57.

Přejeme vám inspirativní čtení

Pavlína BRZÁKOVÁ a celá redakce

Regenerace se rozšiřuje o další sociální síť. Najdete nás na: https://twitter.com/REGENERACE

Vyhledávání

Vyhledat:  

Regenerace na Facebooku  Regenerace na Twitteru

Akce našich přátel - inzerce

Informace

 • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
 • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
 • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).
 • Nedostali jste svůj předplacený časopis včas nebo přišel poškozený? Předplatné pro Vás zajišťuje firma A.L.L. Production.
  Obraťte se na její call centrum 840 30 60 90, kde sedí zkušené operátorky, které Vám mohou okamžitě problém vyřešit. V redakci k tomu, bohužel, nemáme dost informací.

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival