Zprava je to s REGENERACE - Kirlianova fotografie -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

KIRLIANOVA FOTOGRAFIE

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 11/2008

Autor: Josef SCHRÖTTER

REGENERACE

Bioenergetické vyzařování patří mezi známé jevy. K efektům fotografování aury živých organismů se dopracoval v 19. století Nikola Tesla. Ruský elektronik Semjon D. Kirlian tuto skutečnost znovuobjevil a rozpracoval. Proto byla nazvána jeho jménem. Se svou ženou Valentinou přístroj na zachycení aury sestrojil.

VYZAŘOVÁNÍ ŽIVÝCH A NEŽIVÝCH ORGANISMŮ

Působil v Krasnodaru na Ukrajině. V roce 1939 vytvořil zařízení na elektroterapii. Aparát na fotografování aury zkonstruoval tak, že z plechů vytvořil dvě elektrody a na jednu z nich dal fotografický film. Mezi elektrody vložil ruku a zapnul proud. Když následně vyvolal film, tak kolem konečků prstů byla vidět zářící aura. Učinil velké množství pokusů a zjistil, že podobné úkazy jsou u celé řady organických materiálů. Například u čerstvě uříznutých listů květin nebo stromů. U mrtvých listů, tedy u listů zvadlých již žádné záření není. U Kirliana se jednalo o fotografování, kdy se využívá vlastností vysokofrekvenčních elektrických polí. Závěr byl jednoznačný: živá hmota vyzařuje nepravidelné a pohyblivé paprsky, zatímco neživý předmět vytváří souvislé světelné obrysy. Z dalších experimentů zjistil, že aura například kolem prstu se nemění jen v souvislosti se zdravotním stavem člověka, ale také s jeho náladami.

Kirlianova fotografieVšiml si slabých světelných výbojů, které vznikaly mezi kůží pacienta a elektrodou. S manželkou metodu postupně zdokonalovali a prokázali, že živé organismy jsou obklopeny zářivým obalem. Zdravé mají zcela jiné záření než nemocné organismy.

Kirlian zkoumal také „auru“, nebo jinak řečeno „korónu“ zemřelých lidí. Rozdělil si je do tří skupin: 1. přirozená smrt, 2. vražda, násilné zabití, 3. sebevražda. Zjistil, že u lidí, kteří zemřeli přirozeně, již druhý nebo třetí den nebyla žádná energie. U ostatních dvou skupin byla měřena energie v průměru do sedmi dnů.

EXPERIMENTOVAT JEN S ROZVAHOU

Kirlianův přístroj si mohou lidé s elektrotechnickým vzděláním sestrojit i sami. Potřebují k tomu zdroj 12 až 24 V, zapalovací cívku z automobilu, desku pro plošný spoj a samozřejmě vodiče. Upozorňuji, že pro laiky by tyto pokusy měly být zcela zapovězeny. Film se vkládá mezi fotografovaný předmět a desku plošného spoje.

Léčitelé a lékaři, kteří nejsou obdařeni darem „šestého smyslu“, používali tento přístroj na zjišťování zdravotního stavu svých pacientů. Samozřejmě že stejně jako u každé jiné diagnostické metody je dobrých výsledků dosaženo až po řadě vyřešených případů.

 

Související články

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival