Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

RSS kanál

Zdraví

Na těchto stránkách přinášíme informace o přírodní medicíně, tradičních i moderních trendech šetrného léčení a přirozené cestě ke zdraví.

BRANDON BAYS - CESTA K UZDRAVENÍ

Rozhovor s Brandon Bays pro Regeneraci můžete shlédnout ZDE.

Více informací...

SEZAM VYŽIVUJE KREV

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 12/2009

Autor: Jana ARCIMOVIČOVÁ

Pohanka je v Evropě známá už více než 200 let, ale u nás došlo k její renesanci až v devadesátých letech. Do té doby ji znali především turisté, kteří cestovali do bývalého Sovětského svazu, kde se kaše z ní na jídelníčku objevovala docela často. Tato obilnina se rovněž pěstuje po celé Číně a využívá se tam i léčebně. Pohanka obecná (Fagopyrum vulgare) pochází z oblasti mezi Bajkalským jezerem, Mongolskem a Mandžuskem. Ze své vlasti se dostala v 10. století do Číny, pak přes Rusko do Německa a přes Arménii do Středomoří a do Francie (v 16. století). V 18. století již byla rozšířena po celé Evropě. Své české jméno dostala pohanka podle Turků – pohanů, kteří ji prý přivezli do Evropy.

Více informací...

LZE SE ZBAVIT LUPÉNKY?

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 12/2009

Autor: MUDr. Josef JONÁŠ

Je mi 35 let. Asi tak před 10 lety (po narození syna) se u mě objevila lupénka, se kterou si nevím rady. I moje maminka se s tímto problémem před lety potýkala. Bohužel ani klasická medicína mi zatím nedokázala pomoci. Myslíte si, že pro mě existuje nějaké řešení z hlediska celostní medicíny?

Více informací...

NESOULADY A PŘEHMATY V BIORYTMECH

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 06/2005

Autor: MUDr. Petr SEDLÁČEK

Přirozené procesy, chcete-li vnitřní hodiny, v našem těle narušujeme tím, že nerespektujeme rytmy přírody. Neblahý dopad na zdraví je pak zcela evidentní. Zaměříme se proto na nejvýraznější prohřešky, jichž se dopouštíme.

Více informací...

KUKUŘIČNÉ ČNĚLKY PODPORUJÍ MOČENÍ A PŮSOBÍ PROTI OTOKŮM

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 11/2009

Autor: Jana ARCIMOVIČOVÁ

Kukuřice byla jednou z hlavních potravin Nového světa, podobně jako pšenice v Evropě nebo rýže v Asii. Plodina se v Americe stala důležitým náboženským symbolem. Podle původních obyvatel Střední Ameriky se lidské tělo skládalo ze žluté a bílé kukuřice a tato rostlina byla prostoupena božskými silami. Kukuřici byly zasvěceny celé chrámy. Také některé zachované sošky bohů jí jsou bohatě ozdobeny. V 16. století byla tato obilnina přivezena do Evropy a postupně pronikla do celého světa. V tradiční čínské medicíně se začaly využívat její čnělky, které se čínsky jmenují yumixu.

Více informací...


Přejít na:  další články >>  


Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival