Zprava je to s 10 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

MOUDROST POKOJNÉHO BOJOVNÍKA

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 09/2008

Autor: Jiří KUCHAŘ

REGENERACE

Knižní reflexe Jiřího Kuchaře 9/2008

Moudrost má svůj počátek v úžasu. Tato slova pronesl Sókratés, muž, který roku 399 př. n. l. z rozhodnutí senátu požil jed a zemřel, protože prý kazil athénskou mládež. Do dějin vstoupil jako hlavní hrdina děl řeckého filozofa Platóna, který se považoval za jeho žáka. Jestli jste nějaký z jeho slavných Dialogů četli, tak víte své. Třeba i o Atlantidě. O dvacet čtyři století později spatřil světlo světa jiný Sokrates, hlavní postava dnes už klasické filozofie pokojného bojovníka. Jeho literárním otcem je Američan, někdejší reprezentant v gymnastice a mistr světa ve skocích na trampolíně. Dan Millman svými knihami změnil život tisícům lidí, zčásti také proto, že se mu podařilo vnést nové světlo na prastarou vrozenou moudrost lidského rodu.

První Millmanova kniha u nás vyšla před patnácti lety a od té doby se jeho díla stala neodmyslitelnou součástí domácích knihoven všech lidí, kteří jakýmkoli způsobem hledají životní cestu. Během let mu lidé položili mnoho naléhavých otázek ohledně prvků, jež byly v jeho slavné Cestě pokojného bojovníka poněkud „upozaděny“. Dan Millman tedy vybral stovku klíčových pasáží, které opatřil komentáři, s jejichž pomocí učení svého starého rádce Sokrata upřesňuje a rozvíjí. Ve svém svěžím, doslova občerstvujícím díle se dělí o nové postřehy a vhledy i o praktickou moudrost, k níž dospěl v posledních desetiletích – o moudrost, kterou můžeme uplatnit v každodenním životě.

Kniha Moudrost pokojného bojovníka promlouvá ke všem dobrodružným duším toužícím hlouběji porozumět životu a jeho záhadám. Svým věrným čtenářům i těm, kdo se s jeho knihami setkávají poprvé, trpělivě odhaluje, jak se může pokojné srdce snoubit s duchem bojovníka.

Letos dvaašedesátiletý Dan Millman v sobě nezapře sportovce ani ve věku, kdy to většina lidí už téměř balí. Nedávno jsem jej viděl na přednášce v Londýně: po dvou hodinách hovoru řekl posluchačům: „Víte co, nebudeme dělat žádnou přestávku, když to vydržím já, tak vy taky.“ A udělal stojku na rukách na samé hraně stolu a v této nezvyklé poloze zkoprnělým posluchačům pět minut vysvětloval, co je to koordinace těla a mysli. Dnes žije se svou manželkou Joy v severní Kalifornii, má tři dospělé dcery a také už dva vnuky. Tento opravdu čiperný dědeček přijede tento měsíc a právě při této příležitosti vychází jeho novinka, Moudrost pokojného bojovníka. Myslím si, že stojí za to pokusit se, aby se Sokratova moudrost stala i moudrostí vaší.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival