Zprava je to s 104 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

FULCANELLI: PŘÍBYTKY FILOSOFŮ

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 11/2009

Autor: Dobra BEDNÁŘOVÁ a (red)

REGENERACE

Knižní galerie 11/2009.

Vážení čtenáři, v této rubrice, kterou připravujeme společně s knihkupectvím Dobra z pražské Celetné ulice, bychom vám chtěli přiblížit některé tituly, které nemají „komerční nádech“ a které společně považujeme za duchovně velice cenné.

Není mnoho knih, které by ovlivnily okultní scénu 20. století tak jako dnes již legendární Tajemství katedrál. Jeho autor, ukrývající se pod záhadným pseudonymem Fulcanelli, elektrizoval své čtenáře zasvěceným pohledem na alchymické symboly vytesané do kamene středověkými staviteli gotických katedrál. A po úspěchu této knihy následovala i další, pod kterou se enigmatický alchymista podepsal.

obálkaPojmem „příbytek filosofů“ autor nezamýšlel popisovat pouze lidská sídla a obydlí. Ve smyslu hermetického přístupu k prastarému symbolickému kódu považoval za příbytek milovníků Pravdy i pouhý obraz, fresku, fragment sochy, detail fasády či pouhý slovní obrat. To vše totiž před nezasvěcenýma očima a ušima dokáže velmi snadno ukrýt i ty nejhlubší pravdy.

I když styl a záběr Příbytků filosofů, které vyšly v češtině v dvoudílném vynikajícím překladu, se od Tajemství katedrál poněkud změnil, ani toto dílo by nemělo chybět v žádné knihovně milovníků tajných nauk. Při každém přečtení této knihy lze totiž najít nové směrníky na alchymické cestě, na jejímž konci se třpytí transmutované zlato. Vydat se za Fulcanellim po této stezce, je úžasně dobrodružná cesta, při které – alespoň prozačátek – nemusíme vytáhnout paty ze své domácí studovny.

 

 

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival