Zprava je to s 12 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

VLASTNÍ OČI GORDONA SMITHE

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 10/2008

Autor: Jiří KUCHAŘ

REGENERACE

Knižní reflexe Jiřího Kuchaře 10/2008

Na londýnský festival Mind, Body, Spirit jsem před dvěma lety jel vlastně jenom proto, abych se potkal s Gordonem Smithem. Když jsem tam byl rok předtím, stihl jsem si s ním jen dát v kavárně deci červeného; přednášku jsem propásl a kvůli jeho nabitému programu s ním vlastně už víc nezažil. V té době, tehdy v roce 2005, to byl skromný kluk; alespoň mi jako o dva roky mladšímu, než jsem já, připadal. Říkali mu jasnovidný holič z Glasgowa a svou dnes doslova obdivuhodnou kariéru měl teprve před sebou. Prozradil mi jen, že ho čekají cesty do Spojených států a do Austrálie, kde se měl setkat s významnými duchovědnými badateli, navštívit spiritistické společnosti a taky přednášet. Kromě toho jej pak v Anglii čekalo několik televizních pořadů, řada z nich vysílaných naživo. Byl jsem hodně zvědavý. Nejen na to, o čem bude v Londýně mluvit, ale také jestli ho ten uplynulý rok nějak nepoznamenal. Myslím, že mi rozumíte.

Byl květen 2006 a potkal jsem ho podruhé. Objali jsme se a už první pohled jeho očí prozradil, že je to tentýž Gordon Smith, jakého jsem potkal před rokem. Jeho úspěchy v zámoří jsem vzdáleně sledoval na internetu a po různých zkušenostech, které mám, jsem se mohl domnívat, že mu mohla sláva trochu (nebo hodně) stoupnout do hlavy. Přiznám se vám, že se mi hodně ulevilo při zjištění, že vůbec. Ten rok předtím jsem slyšel přednášet Dana Millmana. Pokojný bojovník celé čtyři hodiny své přednášky stál, lépe řečeno pokojně chodil, tedy kromě těch pěti minut, jak jsem psal v minulých Reflexích, které prostál na hlavě. Gordon celou tu dobu seděl na vyvýšené stoličce barového typu a první dvě hodiny vyprávěl o svém životě a zkušenostech; druhé dvě byly vyhrazeny pro dotazy. Celou dobu doslova koncertoval.

Na začátku druhého bloku vyzval posluchače, kterými byl sál nabitý, něco kolem pěti set lidí, aby se ptali na cokoli, co souvisí se záhrobím. Jen chvíli bylo ticho a potom začaly dotazy pršet jeden po druhém. Odpovídal zvláštně: jistě a někdy pomalu, jako by se rozpomínal. Tu a tam přerušil své soustředění gesty rukou nebo výraznou mimikou obličeje.

Vzpomínám si na dotaz jedné paní, proč její dcera spáchala sebevraždu. Neuvedla přitom vůbec nic, jméno ani věk. „Cindy nespáchala sebevraždu, byla to nehoda,“ řekl po několika vteřinách Gordon. Paní vytřeštila oči: „Odkud znáte její jméno?“ „Měla vás moc ráda, nikdy by vám to neudělala. Byla to nešťastná okolnost. Těšila se na jedenadvacáté narozeniny…“ Ženě vytryskly slzy a mně taky. Podíval jsem se od pódia na lidi v sále: všichni byli naprosto konsternováni, nikdo ani nehlesl, v obličejích mnoha z nich jsem viděl podobné dojetí, jaké jsem prožíval já.

V tomto podivně přirozeném jasnovidném rytmu se odvíjely jedny ze dvou nejpozoruhodnějších hodin mého života. Po přednášce jsme se znovu sešli v kavárně. U deci stejného druhu červeného jako před rokem jsem se ho teprve odvážil zeptat, odkud to všechno ví. Jak k němu tyhle informace přicházejí. Jak je to možné, že má téměř bezprostřední přístup do duchovního světa. Místo odpovědi se Gordon jen usmál: „Vždyť přece znáš moje knihy.“ To bylo celé. A vlastně mi to stačilo. Gordon Smith byl už v dětství schopen cítit a slyšet duchy zemřelých. Jeho okolí to často znervózňovalo a uvádělo do rozpaků, a proto se naučil svou mysl těmto vjemům uzavírat. Ve čtyřiadvaceti letech se u jeho lůžka objevil bratr jeho přítele a jeho, v pubertě potlačená medialita, znovu ožila. Později se dozvěděl, že ten mladík oné noci tragicky zahynul při požáru. Dnes patří Gordon mezi nejznámější média na světě. Léčí duše lidí, kteří jsou nemocní zármutkem. Ukazuje, že život jejich milovaných zesnulých neskončil smrtí. V tom je skutečně výjimečný.

Od Gordona Smithe vyšly v češtině dvě knihy, Posel duchovních světů a Průvodce nevysvětlitelnými jevy. Jeho nepříliš tlustá, ale o to zásadnější třetí kniha Na vlastní oči nechává čtenáře nahlédnout na vnější a vnitřní skutečnosti tak, jak je vidí on. Gordon v této knize pootevírá dveře do svého života a provází světem plným duchů. Vysvětluje, jak to vypadá, když skrze něj přicházejí. Nabízí nejen moudrost a útěchu, ale také praktické rady.

Britský časopis Spirit and Destiny Magazine na svých stránkách kromě jiného uvedl, že Gordon Smith je špičkové médium a zároveň televizní fenomén, který ohromil spoustu lidí informacemi ze zásvětí. Na zprávách, které předává, není nic dvojsmyslného. „Je jedním z nejpřesnějších médií v Británii,“ uvedl The Daily Mail. „Gordon Smith je střízlivý i přes své božské nadání.“ To je prohlášení The Sunday Telegraph Magazine: „Muže, jako je on, nepotkáte na ulici každý den – je to jasnovidec, který se vás nepotřebuje ptát, kam pojedete na prázdniny.“ A k tomu The Scotsman: „Sympatizujeme s Gordonem Smithem. Je jedním z nejúspěšnějších médií v zemi.“

Často se u nás nestává, že by o prokazatelných schopnostech jasnovidců psala média. A už vůbec ne ta, která jsou považována za prestižní. O to více mě překvapil názor renomovaného britského deníku The Guardian: „Gordon Smith utišuje smutek těch, kteří mají zlomená srdce, a dává jim naději.“ V loňském květnovém čísle REGENERACE jsme s Gordonem přinesli obsáhlý rozhovor. Mimo jiné v něm řekl, že už skoro nesnáší oslovení „jasnovidný holič“ a že se mu někdy spojení s duchovním světem navázat nepodaří. Vedle toho odpověděl na naši otázku, jestli může zemřelý komunikovat s živými příbuznými: „Pokud se zemřelými existuje opravdu silné citové pouto, je komunikace možná.“

Gordonu Smithovi je šestačtyřicet. Schopnosti získal ve chvíli, kdy jej v pokoji navštívil duch. Po této zkušenosti začal rozvíjet svoje nadání, které obdivuje celý nepředpojatý svět. Četl budoucnost mnoha celebritám a byl hostem prestižních televizních pořadů. Přitom zůstal stát pevně na zemi.

Bude-li to v našich silách, pozveme jej příští rok k nám do Galerie REGENERACE. Pokud to nevyjde, zkusíme to později. A až přijede, potkáte – jako já v Londýně – skromného sympatického „kluka“, který tak nějak sám od sebe ví, jak se svět točí.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival