Zprava je to s 145 REGENERACE - - (jds)

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

ŽLUČOVÉ KAMENY DOKÁŽOU POTRÁPIT

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 10/2009

Autor: (jds)

REGENERACE

Cholecystolitiáza, žlučové kameny, patří k „výdobytkům“ moderní civilizace, které dokážou znepříjemnit život velké části populace. Rizikových faktorů pro toto onemocnění je v literatuře uvá děno velmi mnoho: od typicky civilizačních – stresu, znečištěného životního prostředí a špatných stravovacích návyků, až po ty přirozené – například těhotenství. Ale jak se jich zbavit?

Klasická medicína nabízí řešení snadné, rychlé a trvalé. Je jím operativní odstranění žlučníku i s kameny. Chirurgové dnes dokážou žlučník odstranit ve velké části případů laparoskopickými metodami, po kterých nezůstávají velké jizvy, a tak mnoho pacientů utrápených mnohahodinovými žlučníkovými záchvaty obvykle volí tuto první, snadnou volbu.

Málokdo ovšem ví, že ani operace a odstranění žlučníku nemusí znamenat zastavení tvorby žlučových kamenů. Ty se totiž mohou tvořit i jinde ve žlučových cestách. Proto někteří lékaři a většina lidových léčitelů nabízí cestu delší a trvalejší, založenou na přísných dietách. Podle doktora K. W. Heatona z bristolské univerzity je zapotřebí omezit zejména příjem čistých uhlovodanů, zejména bílé mouky a veškerých výrobků z řepy cukrovky a třtiny.

PŘÍRODNÍ LÉČENÍ

Pokud již na žlučníkové kameny trpíme, můžeme využít některý z desítek receptů, které na jejich rozpuštění či vypuzení nabízí přírodní medicína.

Na postupné rozpouštění žlučových kmenů se obvykle předepisuje důsledný půst, při kterém se podává jen pár kapek ovocné šťávy rozpuštěných v horké vodě. Často se přitom využívají klystýry a při přetrvávající bolesti se přikládají horké obklady.

Malé žlučové kameny lze podle receptů přírodní medicíny také ze žlučníku vypudit do střev. Jeden z osvědčených receptů na třídenní kúru zní:

Tři dny před úplňkem se nejí maso a po sled ní den kúry se od oběda nejí vůbec. Ve čer, v „době jater“ mezi sedmou a devátou hodinou, ulehneme na pravý bok, oblast žlučníku si prohřejeme termoforem a postupně během dvou hodin vypijeme dvě deci olivového oleje a stejné množství citronové šťávy. Kameny se olejem zvlhčí a měly by z těla odejít spolu se stolicí. Kúru je možné opakovat po čtrnácti dnech.

Podobných receptů koluje mezi léčiteli mnoho v různých modifi kacích. Základem je vždy kvalitní olivový olej, citronová šťáva a přísná dieta.

MOŽNÁ RIZIKA

Postup na vypuzení žlučníkových kamenů s sebou ovšem nese jedno, ne příliš časté ale přece jen, riziko. Pokud se vycházející žlučový kámen „vzpříčí“ ve vývodu žlučovodu do dvanáctníku, může stoupající hladina žluči dosáhnout až ke slinivce břišní, kde se spojí se slinivkovými enzymy a začne je trávit. Výsledkem mohou být nekrózy (odumírání) tohoto důležitého orgánu, velmi bolestivý akutní zánět slinivky a přímé ohrožení života.

Pokud k této nepříjemnosti dojde, je jedinou možností velmi rychlý (v řádu pár hodin) odborný zákrok, kdy lékař uvolní zaseknutý kámen speciální sondou.


VÍTE, ŽE...???

  • Při žlučníkové kolice může okamžitě pomoci refl exní terapie. Refl exní body žlučníku se nacházejí na nártu levého chodidla a na hřbetu levé ruky.
  • V různých herbářích lze na podporu funkce žlučníku nalézt desítky bylinných směsí na přípravu čaje. Některé se již prodávají hotové v lékárnách.
  • Žlučníkové koliky podle věhlasného terapeuta Jiřího Janči velice dobře uklidňují bylinkové polštáře, například ze sušeného jetele nebo ovesné slámy. Ještě více prý pomáhá koupel ve vodě s ovesnou slámou.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival