Zprava je to s 204 REGENERACE - Tiberio Faraci - Zamiluj se do sebe -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

TIBERIO FARACI - ZAMILUJ SE DO SEBE

Autor: Jiří Kuchař

Tiberio Faraci - Zamiluj se do sebe

Italský filantrop a učitel metody zvané rebirthing

Tiberio Faraci
přichází s jednoduchým receptem na život:
 
 
Když si člověk umí najít něco, co miluje, v každé ze svých činností, všechny se mu zdají úplně normální a přirozené. Věci, jež pak dělá, jej vůbec nezatěžují, naopak: jakákoli práce je zdrojem regenerace, vnitřní „výživou“.

Články Petry Štefánkové, skutečně pozoruhodné Češky žijící už léta ve Florencii, jsou vždycky zajímavé. Její rozhovor s Tiberiem Faracim, jenž vyšel v červnové REGENERACI, byl podle mě jedním z nejzajímavějších za poslední léta. Představila v něm pětapadesátiletého chlapíka, který je nejen sympatický, ale – jak to jen říci – evidentně kráčející na cestě k osvícení. Skutečně s radostí jsem se proto pustil do čtení jeho knihy Zamiluj se do sebe. A stálo to za to.

Jakkoli by se její název zdál narcistní, opak je pravdou. Je to kniha o tvůrčím životě a osobním růstu. Oč je tenčí, o to je její obsah naléhavější. Musím se přiznat, že v mnoha pasážích jsem se doslova našel. Třeba se to přihodí i vám.
 
Staré africké přísloví říká: „Nikdy není taková tma jako před svítáním.“ Sami dobře znáte vnitřní zmatek, který se vás zmocní, když potřebujete něco vyřešit a nemůžete s tím hnout. Řešení problémů míváme na dosah ruky, ale duševní stav nám nedovolí, abychom je vnímali. Vyřešení něčeho přitom připomíná vyléčení. Při něm totiž také neplatí žádné „když“, protože je bezpodmínečné. Mnozí z nás samozřejmě rádi žijí ve schématu „udělám to, když…“ Jenže stejně jako nevyléčíme sami sebe, když ukážeme na nemoc druhého, s problémem nehneme, pokud nezačneme u sebe. Není to něco „vně nás“, co nás tíží, ale uvnitř. Pokud odkryjeme strach a obavy v našem nitru, když se s nimi kontaktujeme a poznáme je, mohou „vyzářit“ ven. Můžete najít řešení.
Tiberio Faraci uvádí ve své knize vlastní příběh, který vám převyprávím. Jak píše, potřeboval třicet let života k tomu, aby akceptoval skutečnost, že je umělec. Jinými slovy: že je tím, kým opravdu ve svém nitru je, a to bez jakýchkoli pochyb. Pravidelně se účastnil sochařských výstav, ale nikdy neprodal jediné ze svých děl. „Uměním se ještě nikdo neuživil,“ byla věta, která mu zněla v uších vždy, když přišla nová výstava. Pak se ale konala ta rozhodující; naaranžoval vitríny se svými plastikami a odešel domů, kde ulehl s náhlou silnou chřipkou.
„V jedenáct večer zazvonil telefon. Volal jistý muž, jehož jsem ten den potkal, a oznámil mi, že je rozhodnutý koupit jednu z mých soch. Bylo mi ale tak zle, že jsem si v ten okamžik vůbec nepamatoval, o koho jde. K mému velkému štěstí jsem nebyl oslaben jen já, ale všechny moje vnitřní bloky – negativní přesvědčení o sobě jako umělci a o svém díle. Soška byla prodána po rychlé, snadné dohodě za 6500 švýcarských franků. Muž, který se stejně jako já zabýval osobním růstem, ji koupil jako dárek své ženě. Hle, na jakém principu pracují energie!“
 
Když čtete knihu Zamiluj se do sebe, připadá vám, že život je velmi jednoduchý. Vzpomněl jsem si při ní na slova jogína Joseffa Michálka, který při jedné z přednášek na březnovém veletrhu v Letňanech v rámci našeho odpoledne s REGENERACÍ bez jakéhokoli stínu pochyby pronesl, že pro člověka, který praktikuje meditaci, je život velmi jednoduchý.
Anglosaské přísloví říká: Můžeš dovést koně k řece, ale nemůžeš ho donutit, aby pil. Tiberio Faraci píše, že uskutečnění jakékoli životní změny má dvě naprosto nevyhnutelné podmínky: píli a nabytí zodpovědnosti vůči sobě samému.
Znám mnoho lidí, včetně sebe samého, kteří bývají přivedeni k řece a ani je nenapadne se napít. Hlavní překážkou je trvání na vlastní pravdě. Možná to znáte také. Ono „za svou pravdou stát“ je často velmi ošidné, jakkoli jsme přitom přesvědčeni o vlastní velikosti a měnit se nám nic nechce. Konec konců slezské přísloví „frajeřina, to je dřina“ platí všude.
 
V závěrečné kapitole Zamiluj se do sebe nabádá italský autor, abychom se nikdy nenechali odradit. „Věřte neustále v sebe samé a dávejte si novou šanci.“ Tak si dám ještě aspoň jednu.
Jiří KUCHAŘ

 

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival