Zprava je to s 207 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

FASCINUJÍCÍ FENOMÉN

Autor: Jiří Kuchař

Potkal jsem v životě mnoho neobyčejných lidí. Karla Kožíška z Brna, který portrétoval astrální těla a jehož obrázky léčí. Jiřího Janču z Ostravy, jenž kromě jiného diagnostikoval nemoci doma u pracovního stolu pomocí malé spirálky na niti. Masaru Emota z Jokohamy, který prokázal, že modlitba může měnit strukturu krystalů vody, Gordona Smithe z Glasgowa, jenž komunikuje se zemřelými. Prostřednictvím Zdeňka Rejdáka, legendy světové psychotroniky, jsem se v Americe seznámil s mužem, který hovořil s rostlinami.

 

Určitě jste viděli trávu prorůstající asfalt; víte o strašlivém mučení zajatců v Indočíně, kterým během jediné noci proroste tělem bambus; znáte přísavník tříprstý, který dokáže roztrhnout zeď i železo. Kde se bere v křehké rostlině taková síla a jak s ní vlastně může člověk navázat komunikaci?
Našim smyslům zjevuje příroda pouze fyzické tělo, ať už kamenů, rostlin, zvířat, nebo lidí, které je ovlivňováno stejnými zákony rozpadu jako minerály. Éterické tělo je přístupné duchovním smyslům senzibilů. Je to životodárná část přírody, faktor růstu, oběhu a plození. Podle teosofů je prostředníkem mezi fyzickým a astrálním tělem, dalším vyšším článkem, nositelem pocitů a potřeb, který rostliny nemají, zvířata a lidé ano. Tímto neobyčejným prostřednictvím vysvětlují někteří badatelé jevy, které jsou doménou psychotronického výzkumu, kromě jiných telepatii nebo psychokinezi. Korunou Stvoření je člověk se svým božským Já.
Alchymisté říkali, že když jdete lesem, posílají si o vás stromy zprávu svými kořeny. Cleve Backster byl vedoucím výzkumu newyorského oddělení detektorů lži CIA. Jeho úkolem bylo vyvinout přenosný typ, jenžý by byl použitelný v polních podmínkách války ve Vietnamu. Druhého února 1966 ho k ránu napadlo napojit kontakty přístroje na listy rostliny, kterou měl v kanceláři, na tučnolistou dracénu. Chtěl vědět, jak dlouho bude trvat, než se voda od zalití dostane ke kořenům. Upevnil kontakty a šel k umyvadlu pro vodu. V tu chvíli uslyšel známý zvuk pohybu záznamníku detektoru. Aniž rostlině poskytl jedinou kapku, objevily se na papíře křivky pozitivní reakce, jaké ukazoval detektor u vyslýchaných při kladné odpovědi.
Začal se věnovat experimentům, v nichž hlavní roli hrály rostliny, lidské činy a myšlenky. Podařilo se mu prokázat, že rostliny pociťují lásku a nenávist a že jsou schopné reagovat na smrt jako fenomén. S vědeckým názorem, že mají svůj vnitřní svět, který sice lidské smysly nevnímají, ale jenž je možný jednoznačně prokázat, vystoupil po dvou letech na veřejnost a na několik měsíců se stal americkou senzací. Z titulních stránek a televizních show ho vytlačila srpnová invaze do Československa, jak mi s úsměvem pověděl. CIA brzy opustil, aby se mohl soukromě věnovat svým pokusům. Botanikové jeho závěry omítli, protože se jim nechtělo přepisovat učebnice. Zato však vstoupil do historie psychotroniky jako muž, který hovoří s rostlinami. Když byl v roce 1973 na psychotronickém kongresu v Praze, daroval Zdeňku Rejdákovi jednu z anod detektoru, se kterým provedl svůj první pokus.
Komunikace s okolním světem je hlubokým tajemstvím rostlin. Jednou z mnoha podob úžasu, jenž se zmocní každého člověka, který přemýšlí o světě. Je stejně fascinující jako další fenomény, ať už jde o spiritismus, telekinezi, přenos léčivé energie na dálku, nebo duševní archetypy. Alespoň pro mě.
Jiří KUCHAŘ

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival