Zprava je to s 21 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

FENOMÉN LENKA KOŘÍNKOVÁ

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 02/2009

Autor: Jiří KUCHAŘ

REGENERACE

Knižní reflexe Jiřího Kuchaře 2/2009

Pokud jste byli na našem listopadovém setkání v Lucerně a koupili si lístek do tomboly, určitě jste sledovali losování na jevišti, kterého se za přítomnosti státního dozoru zhostila jedna z nejpozoruhodnějších hereček, jenž u nás kdy působily. Lenka Kořínková. Její přítomnost na scéně slavného sálu při tažení radostných výherců byla o to překvapivější, oč méně byla očekávaná. Vedle Hradišťanu a Jiřího Suchého byla dalším z fenoménů, který se v Lucerně objevil.

Před jejím vystoupením se odehrála v zákulisí krátká epizoda seznámení s šéfredaktorem Jakubem Malinou. Slovo dalo slovo a od příštího čísla se na stránkách REGENERACE budete pravidelně setkávat s Lenčinými recepty na různá jídla, po kterých se netloustne. Lenka Kořínková se tak stane i pro náš časopis fenoménem, tentokrát dietním a bez jakékoli pochyby přínosným.


Dieta pro vášnivé megajedlíkyDieta pro vášnivé megajedlíky je předposledním dílem Lenky Kořínkové, které vyšlo loni. Autorka ho věnovala lidem, jejichž životní vášní jsou noční útoky na ledničku a omáčka s osmi. I tady najdete unikátní případy, osudy lidí, kterým i při jejich žravosti ubývala díky S.P.L.K. kila po desítkách.


Její kyprá postava, kterou znáte z prvního dílu Básníků nebo z Léta s kovbojem, je ta tam. Lenka působí ve svých dnešních ...apadesáti jako nikdy předtím. Tajemství úspěchu možná tušíte, jmenuje se S.P.L.K, dietní systém, který je spjat se jménem Lenka Holas Kořínková.

Zvířátka a kytičky. Tak zjednodušeně zní princip jejího systému. To, co se kdysi nazývalo dělená strava, dotáhla ad maximum. Pamatuji se, jak před lety ve Snídani s Novou vysvětlovala, jak do svého stravovacího pojetí včlenit řízky. „Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, jak do své diety zapojit řízky. Potom jsem na to přišla: místo strouhanky z rohlíků použijete mleté ořechy, které jsou stejné podstaty jako ostatní součásti.“

Profesionála dělá detail. Tento druh detailu všem ukázal, že Lenka Kořínková je ve svém oboru skutečný profesionál. S.P.L.K. je zkratka, pod níž se skrývá Stravování podle Lenky Kořínkové. Jeho zveřejnění přišlo v roce 1995 a díky její dietě ubylo ženám i mužům v České republice od té doby mnoho tisíc kilogramů. Rekordmani-individualisté se drží na dosud nepřekonaných téměř padesáti kilech za rok. Jinými slovy: kilech špeku, která byla navíc.

Dieta do kapsy

Základ S.P.L.K. je poměrně jednoduchý. Potraviny dělí na tři skupiny: zvířátka, kytičky a neutrální jídla. Princip spočívá v tom, že potraviny zařazené do zvířátek a kytiček se zásadně nesmějí jíst dohromady. K oběma ovšem lze přidávat ty, které patří do neutrální skupiny. Zatímco v kytičkách najdete brambory, rýži a kukuřici, ale například i slad, popcorn a knedlíky (bez vajec), ve zvířátkách jsou kromě masa třeba bílý jogurt, tatarka, oleje a vejce. Neutrální jsou kromě jiných houby, kečup, veškeré zelenina kromě kukuřice nebo káva. Váš život se tak podle jídelníčku rozčlení na dva druhy dnů a jen na vás je, jaký si ráno vyberete. Ostatní potom záleží jen na vaší disciplíně a chuti. Ta jídlům podle S.P.L.K. rozhodně nechybí, což autorka popsala v několika svých knihách, věnovaných například slavnostním tabulím nebo sladkostem, po kterých se netloustne.

U knih Lenky Kořínkové je sympatické, že je píše opravdu pro každého. Jsou opatřené přebalem a využité i na rubové, čtenáři zprvu neviditelné straně publikace. Takovéto doslova „vytěžení možného“ je u nás počinem málo vídaným.

Nedávno vyšla poslední z její jedinečné řady, která přibližuje S.P.L.K. v kostce. Do tramvaje, autobusu, skoro i do kina. K televizi, k rádiu, k plotně. Nevelká rozsahem, zato hutná obsahem, takřka meditační příručka zdravého hubnutí. Jistě není bez zajímavosti, že na zadní stránku napsali mnoho pochval tři lékaři, což nebývá u knih tohoto typu od českých autorů úplně běžné.

Lenku Kořínkovou budete na stránkách REGENERACE potkávat pravidelně; možná se dočkáte i víkendové školy hubnutí, která by jistě našla řadu zájemců. Zvlášť v povánoční době.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival