Zprava je to s 42 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

KRYSTALOVÁ VODA: STARONOVÁ ŠANCE PRO VAŠE ZDRAVÍ

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 04/2009

Autor: Jiří KUCHAŘ

REGENERACE

Knižní reflexe Jiřího Kuchaře 4/2009

Krystalová voda je nová šance pro naše zdraví. O tom jsou přesvědčeni němečtí autoři stejnojmenné knihy Michael Gienger a Joachim Goebel. A podle všeho mají naprostou pravdu. V jejich názorech je v zemi našich západních sousedů navíc podporuje i Michaela Merten, která se společně s Masaru Emotem problematikou vody ovlivněné působením krystalů dlouhodobě zabývá. Michaelu znáte nejen jako autorku knihy Voda pro krásu a zdraví, ale i z velkého rozhovoru, jejž jsme přinesli v loňském listopadovém čísle, a také z její přednášky v lucerně. Během ní jste určitě pochopili, že jako správná Čechoněmka dělá všechno naplno, a tím pádem to dělá také dobře.

Už hildegarda von Bingen věděla, že „kdo vinou špatných šťáv trpí bolestí srdce, žaludečními potížemi nebo bolestmi břicha, nechť zahřeje na slunci křišťál a polije ho vodou. Potom nechť vloží tento kámen na hodinku do vody, pak ho z ní vyjme a pije tuto vodu pravidelně. Pomůže tak svému srdci, žaludku i břichu.“

Kameny kladli lidé do pitné vody už v době antiky. Důvod byl nasnadě: v té době začaly fungovat první vodovody, z nichž brali vodu obyvatelé měst. Během dlouhých tras, kterými musela voda mnoha akvadukty projít, se ztrácela její přirozená pramenitá jiskrnost. Staří Římané se ji proto snažili osvěžit pomocí krystalů a minerálů, kterými podle předpokladu voda dříve protékala a jež jí mohly navrátit původní vitalitu.

Právě díky antickým pramenům a spisům slavné středověké léčitelky vděčíme za znovuobjevení této metody. Moderní užívání krystalové vody začalo nejprve s křišťálovou vodou, čili s vodou ovlivněnou horskými křišťály. Od začátku nového století (mimochodem, příští rok bude jeho desetina pryč, to je, poslyšte, nějak děsně rychlé) se stále rozšiřuje. V mnoha domácnostech, včetně té naší, dnes najdeme džbány s pitnou vodou, do níž je ponořen pestrý vápenec nebo oblíbená základní směs z ametystu, křišťálu a růženínu. My konkrétně máme Emotovu směs s japonským znakem Mír.

obálkaJaký vliv mají krystaly na vodu, bylo prokázáno řadou nezávislých testů. Je to překvapivě široký záběr. Zlepšují kvalitu pitné vody a dělají ji „stravitelnější“. Navíc pitnou vodu uchovávají dlouhodobě čerstvou a zlepšují její chuť. Jestli se o tom chcete přesvědčit sami, stačí jednoduchý pokus: na nejbližší esoterické pouti nebo v nějakém obchodě s minerály si koupíte pravý horský křišťál, ne nějaký kousek sklíčka za dvacet korun. Doma pak vezmete dvě stejné nádoby, do nichž dáte stejné množství vody z kohoutku. Do jedné pak vložíte váš kámen a do druhé ne. Na rozdíl přijdete po pár dnech sami.

Bude to pro vás zároveň důkaz toho, že krystaly napravují negativní energetické důsledky úpravy pitné vody ve vodárně a zároveň ji oživují a posilují její životodárné schopnosti. Neméně důležité přitom je, že krystaly vytvářejí léčivou vodu se specifi ckými vlastnostmi. Mají rozdílné charakteristiky, a proto má smysl použít jako lék takový kámen, jehož účinek právě potřebujeme. Jenom tehdy je pro nás léčivý. Klasický český rettigovský přístup „vraž do toho čtyři krystaly“ zde tedy neplatí. Ojedinělá kniha s názvem Krystalová voda vysvětluje, co je to krystalová voda a jak se připravuje, co vlastně krystaly předávají tekutině a proč může voda tyto informace přijímat a ukládat. Ukazuje neobyčejně široké možnosti, které krystalová voda nabízí – a říká také, jaké podmínky je nutné dodržet a jaké účinky je možné očekávat. Přináší mnoho konkrétních indikací a upozorňuje, na co musíme dbát, když užíváme krystaly ke zlepšení pitné vody nebo jako léčivý prostředek.

Publikaci napsali dva skuteční vědci, působící ovšem na poli, které naši popelaví úřadové sotva kdy budou za vědecký obor považovat. Michael Gienger získal svými příspěvky o léčbě kameny skutečně mezinárodní věhlas. Příroda je pro něj velká kniha, ve které se dají pozorným čtením odhalit četná tajemství života a objevit klíče k jejich porozumění. Jeho výzkumná činnost se zaměřuje na celou oblast přírodovědy a přírodního léčitelství. Výzkumu vody se věnuje více než dvacet let a vytvořil fundovaný základ pro nová odvětví léčby kameny.

Joachim Goebel studoval klasickou medicínu, ájurvédu a různé obory přírodního léčitelství. Právě v této souvislosti poznal vodu jako zásadní životní elixír našeho pozemského bytí. Inspirován hildegardou von Bingen zahájil v roce 1998 výzkum krystalové vody a začal s prvními zkouškami. Byly tak úspěšné, že se toto téma stalo těžištěm jeho profesní činnosti vysokoškolského učitele a průmyslového poradce. Dnes působí jako docent pro léčbu kameny a je poradcem pro celostní otázky pitné vody při Ministerstvu životního prostřední SRN. Vedle toho pořádá veřejné přednášky, semináře a školení v rodné zemi i v zahraničí. Budeme určitě usilovat o bližší spolupráci s oběma experty. Už proto, že nejrůznější ohlasy na téma voda se v naší redakci objevují už delší dobu. Více informací o projektech těchto autorů, máte-li o ně zájem, najdete na adrese www.edelstein-wasser.de.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival