Zprava je to s 647 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

POZVÁNKA - JAK SE RODÍ FESTIVAL V JURTĚ

Autor: Hana Štroblová

Všechno začalo jednoho únorového rána minulého roku. Dívala jsem se na zasněženou zahradu a najednou jsem dostala odpověď na otázku o tom, kde bych měla tvořit s dětmi a pořádat kurzy. Jurta! Začala jsem se smát. Jurta? Vím, co to je, ale já a jurta? 

Zapnula jsem počítač a začala hledat. Prvotní skepse přecházela v úžas, obdiv a nadšení. Otevíral se mi svět, o němž jsem nic nevěděla. Tolik šikovných lidí, kteří jurty dovážejí, vyrábějí, tvoří v nich a žijí. A to všechno v naší malé zemi!

V dubnu jsme si pořídili jurtu. Byla jsem nadšená a snila o tom, jaké by to bylo, kdybychom se všichni potkali na jedné louce a v našich jurtách spolu sdíleli příběhy a zážitky.

V květnu jsem potkala kamarádku Janu, která do mého snění vnesla další rozměr. Celou louku otevřít veřejnosti a sdílet ji společně. Rodil se festival. A jak to tak bývá, když má něco být, tak to je.

Jana dokázala přizvat partnery z české i německé strany hranice, pomohli nám přátelé a 3. srpna roku 2013 se narodil první Festival jurt - Zdravý život. Byla to velká odměna za vynaloženou práci a ujištění, že sny se můžou vyplnit. Loni jsme na festivalu symbolicky položili základní kámen Ekocentra v Brništi a letos bude jeho součástí slavnostní otevření veřejnosti.

PROPOJOVÁNÍ

Letošní ročník se uskuteční 2. srpna v Brništi na Českolipsku. Hlavním tématem je Život v zahradě, podtématem Propojování. V každé jurtě bude probíhat celodenní program, do kterého můžete vstoupit, načerpat energii a zůstat.

Hlavní partner, Podralský nadační fond Brniště, nám zůstal věrný. Také další loňský partner zůstává - Ekocentrum z Neukirchu, které nás zavede do mikrosvěta v trávě.

Novým partnerem se stal Národní park České Švýcarsko, založený v roce 2000. Na festivalu se seznámíte s jeho projekty - a můžete třeba adoptovat losa, jenž v parku žije. Přijměte i pozvání Pavlíny Brzákové, která otevře svou šamanskou jurtu a přiblíží život sibiřských kočovníků nejen prostřednictvím vyprávění, ale také loutkových pohádek.

Pro děti jsme připravili spoustu zábavných aktivit, rodiče čekají přednášky na téma zahrada a propojování. K večeru nám bytí zpříjemní koncert skupiny České srdce a po setmění se sejdeme u ohně.

Dnešní doba je rychlá, dokážeme získat spoustu informací za krátkou dobu a být na několika místech najednou. Ale neměli bychom zapomenout na to, abychom si užili společně strávený čas. Stejně jako dobré jídlo. Přijměte tedy pozvání na louku plnou jurt, kde můžete pobýt, zastavit se a sdílet s jinými nadšenci příjemné věci.

Hana ŠTROBLOVÁ

www.krasnajurta.cz

 

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival