Zprava je to s 716 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

JAROSLAV DUŠEK - ROZUM NENÍ TEN, KDO UZDRAVUJE

Autor: Pavlína Brzáková

Jaroslav Dušek - Rozum není ten, kdo uzdravuje

S Jaroslavem jsme se potkali na Sázavě. V útulném pohostinství, u praskajícího ohně v krbu. Přišel v ušance, občerstvený, měl za sebou koupel v řece. Byl mráz a všude ležel sníh.

O čem v současné době přemýšlíš?

Objevuji schopnosti těla. Setkávám se s lidmi a čtu dokolečka určité knížky, o kterých vím, že jsou pro mě klíčové. Nedávno jsem otevřel znovu Symbolismus lidského těla od Annick de Souzenelle a byl jsem úplně dojatý tím, co jsem předtím neviděl nebo nějak viděl, ale tolik si to neuvědomil. Přestože Annick vykládá křesťanskou a hebrejskou tradici, její úvahy se podobají poznání Toltéků. Tušil jsem, že tu knížku musím nechat pár let odležet. Teď jsem se do ní na počátku roku ohnivého Kohouta pohroužil znovu a shledávám ji opojnou.

Jak se daří opeře L2? Libreto jsi k ní napsal podle životního příběhu německého režiséra Clemense Kubyho. Ten po pádu ze střechy ochrnul, a pak - k údivu lékařů - začal znovu chodit.

L2 se bude opět hrát v květnu. S každou reprízou je soubor lepší. Vím to, protože každé představení uvádím. Doufáme, že všechno bude dál fungovat.

V poslední době také vystupuješ s léčitelem a malířem Vladimírem Kafkou, který přišel o obě nohy. Objevil jsi v jeho příběhu a v příběhu Kubyho nějakou souvislost?

Jak jsem už řekl - objevuji schopnosti těla. Kuby a Kafka se ocitli ve zdánlivě bezvýchodné situaci, kterou zvládli. Za Vladimírem teď chodí desítky lidí. Jsou na hrobníkově lopatě a Vladimír k nim promlouvá. Několikrát jsem je měl ve svém pořadu. Je až neuvěřitelné, jak z nich sálá energie. Vladimír v nich dokáže podnítit určitou vůli k rozhodnutí. Dovede je vyprovokovat nebo vymyslí nějaký zdánlivě vyšinutý plán. Má totiž někdy velmi zvláštní a divoké vize. Hodně jeho způsoby připomínají metody Jodorowského, o kterých jsem četl v knize Psychomagie. Alejandru Jodorowskému je osmdesát šest let a vypadá skvěle. Jeho psychomagie se podobá tomu, co dělá Vladimír Kafka, když vymyslí pro člověka inspiraci, aby si svou rakovinu zamiloval.

A to je možné?

Vladimír chlapy učí, aby si svou rakovinu namlouvali jako krásnou ženu, protože v nich chce otočit pocit, že rakovina je vetřelec, jejž je třeba vyhnat. Vladimír také tvrdí, že s nemocemi nemůžeme bojovat. Vezměme si podstatu slova ?boj", vybojoval to". Jde o nepochopení té energie. Každá nemoc je ve skutečnosti výrazem práce s vlastní energií. Když ji otočíš proti sobě, manifestuje se nějakou nemocí. Kafka učí, aby lidi tuhle energii přijali, neodmítali ji. Když ji odmítáš, jedná se o stejnou metodu, jako když se takzvaně ?zaléčuješ". Doktoři často používají slovo ?zaléčíme to". A zaléčit znamená, že když máš vyrážku, dají ti mastičku. Vyrážka pak sice zmizí, ale znamená to ve skutečnosti, že potíže zalezly do hloubky. Většinou se problém týká ledvin nebo jater. Pak to pracuje dál, pod povrchem, pak zase někde probublá...

Až vznikne vážnější nemoc?

Energie nemoci je jedna energie, stejně jako energie zdraví je taky jedna energie. Prostě tatáž energie, kterou používáme tak, nebo onak. Můžeš ji použít buď tvořivým způsobem, nebo ničivým. Všechny symboly pro energie mají dvě strany. Had je symbolem moudrosti, jenže je i symbolem ďábla. Voda je symbolem očisty, ale i emocí, protože je v pohybu. Oheň představuje život, ale i ničení ve smyslu požáru. Ve starých jazycích mnohá slova znamenala zároveň i svůj opak. Vladimír symboly používá. Učí lidi, aby pochopili, že nemoc je jejich vlastní energie, a pokud to pochopí, proces se zvrátí a energie z nich začne sálat.

Jak takové sálání energie vypadá?

Lidé působí jako podivně nastartované akumulátory. Svítí jim oči, povídají, jak svůj život změnili. Kdyby za sebou neměli diagnózu, že mají do měsíce umřít, připadali by nám jen euforičtí a našláplí. Když však víš, že dotyčný měl být přede dvěma roky mrtvý, začneš vše vnímat jinak. Vladimírova tchyně měla zemřít před dvaadvaceti lety, a pořád žije. Když ona řekne větu ?já umřu, až budu chtít", působí to jinak, než když takové prohlášení zaslechneš někde v hospodě. A za tím vším stojí Vladimírova vědomá práce, která lidi pošťuchuje. Věří mu a jsou ochotní změnu udělat.

Clemens Kuby také něco takového provedl?

Udělal něco podobného. Dodnes má přerušenou míchu, jeho rentgen ukazuje, že nemůže chodit - a on chodí. Doktor Jan Šula o tom velmi zajímavě promluvil v Reflexu. Prohlásil, že měl možnost Kubyho vyšetřovat. Tvrdí, že Clemens silou meditace překlenul chybějící část míchy přes lymfatické cesty, posílá si vzruchy oklikou znovu zpátky do míchy - a proto chodí. Doktora Šuly se pak ptali, jestli je to metoda pro každého, a on odpověděl, že není, protože každý nemůže meditovat osm hodin denně. Kuby ležel celé dny, týdny a měsíce na nemocničním lůžku a meditoval. Nepřijímal návštěvy, neposlouchal hudbu, nečetl knihy, jenom dýchal. Kdyby tohle někdo jiný dokázal, může se zvláštním způsobem uzdravit stejně jako Kuby.

Celý rozhovor najdete v únorové REGENERACI. Připravila Pavlína BRZÁKOVÁ.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival