Zprava je to s 725 REGENERACE - Přirozená cesta ke zdraví a poznání

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

JIŘÍ DĚDEČEK - TĚŽKÁ NEMOC MI ODHALILA SÍLU LÉČITELSTVÍ

Jiří Dědeček - Těžká nemoc mi odhalila sílu léčitelství

Jiří Dědeček je písničkář, básník, spisovatel a překladatel. Od roku 2006 působí jako předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu. Poté, co mu lékaři diagnostikovali onkologické onemocnění prostaty, podstoupil obvyklou léčbu, ale začal se zajímat i o celostní medicínu a alternativní způsoby terapie. Třeba o dubovou kúru, Jonášovy kapky či jmelí.

NEMOC ŘÍKÁ: ZASTAV SE
Jak jste se v souvislosti s vaším onkologickým onemocněním prostaty dostal k celostní léčbě?

Už osmnáctý rok se kromě onkologické terapie léčím i jinými postupy. Užívám Jonášovy kapky, a to po konzultaci s jednou paní doktorkou, která je jeho žačka, a léčím se jmelím u pana doktora Bouzka. Se jmelím pracuje několik desítek let, je to neurolog z Kladna, který zjistil, že alternativní medicínou může lidem pomáhat intenzivněji a lépe než v nemocnici. Měl jsem období, kdy jsem zkoumal leccos, navštěvoval různé léčitele a nikdy jsem nic nezavrhoval, tedy kromě takových, kteří nabízeli léčbu pohledem nebo korespondenční. To jsem považoval za nesmysl.
Setkal jsem se s jedním výborným léčitelem. Říkal: "Vy potřebujete dubovou kůru. A ne že si ji půjdete koupit. Vy půjdete do lesa, z mladých doubkových větviček si to naloupete a nasušíte." A to je proces, který vás donutí kontemplovat. Jdete přírodou, hledáte mladé doubky, říkáte si, že ten je moc malý, ten řezat nebudu, ten by zašel, raději z tenkých větviček nějakého většího, pak to sušíte. Musíte nutně zbrzdit, zastavit. To se mi líbilo.

Ano. Nemoc člověku říká: Zastav se a zamysli se nad svým způsobem života.

Asi to je nějaké znamení. Nemyslím to v nějakém velkém mystickém smyslu, ale životně a přízemně. Znamení, že něco není v pořádku. Tělo říká: Kladeš na mě příliš velký nápor a já už takhle nevydržím. Tady máš ode mě dopis a podle toho se zařiď. S tím souhlasím a myslím, že pro většinu lidí se život změní. Když ovšem dostanou šanci. Existují totiž případy, kdy ani nemáte čas s chorobou bojovat.

Měl jste k celostní medicíně vztah už dřív?

Měl jsem jisté krátkodobé zkušenosti, poslední rok s mou matkou, která měla rakovinu žaludku s metastázami a chodili jsme do Naturcentra Salvea, kde byl stařičký onkolog Miroslav Pekárek, jenž léčil iscadorem. Tam jsem poprvé s tímto druhem léčby přišel do kontaktu. Máma bohužel umřela, aniž léčbu stačila vyzkoušet. Já tam docházel dál, spíš jen na konzultace. Miroslav Pekárek měl pod sebou ještě několik bioinženýrů, kteří vyráběli různé vodičky a preparáty, med s glukanem, nějaké výtažky z rostlin. Dodnes tam pracuje jeho nevlastní syn, doktor Josef Pekárek, ke kterému jsem také chodil na terapii tóny. Pouštěl mi do uší hudbu, spíše dlouhé tóny. Bylo to zajímavé - každý ten proces pouštění, sluchátka, hodina na lůžku, přemýšlení. A zase - kontemplujete, přemýšlíte. Nikdy jsem nelitoval peněz, které jsem za všechno dal. A že jich za těch osmnáct let už byly kopy.

Celý rozhovor si přečtete v dubnové REGENERACI.
Připravil MUDr. Petr SEDLÁČEK

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival