Zprava je to s 726 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

UPÍNÁM SVOU POZORNOST K ŽIVOTU

Autor: Pavlína Brzáková

Upínám svou pozornost k životu

S malířem Vladimírem Kafkou se setkáváme v REGENERACI podruhé. Když mu amputovali obě nohy, jeho vnitřní svět se změnil. Těžkou životní situaci zvládl a od té doby se kromě malování věnuje také lidem se smrtelnou nemocí. Radost ze života z Vladimíra Kafky doslova sálá a jeho zápal pro jakékoli tvoření je nakažlivý.

Jste akademický malíř, přitom působíte jako léčitel. Jak jdou tyhle dvě oblasti vyžadující plné nasazení dohromady?

Tento rozhovor spolu můžeme vést především proto, že mi právě odpadla schůzka s klientem. Každý den začínám v osm hodin ráno a končím v devět večer. Nechlubím se, že za mnou chodí velké množství lidí, spíše to považuju za chybu. Když konečně dorazím domů, čekají na mě desítky dotazů na e-mailu s žádostmi o léčení, které mi pomáhá ochotně vyřizovat moje žena, protože už bych to sám nezvládl. Lidé s prosbou o pomoc mi volají i z dálek, například z Aljašky, Nového Zélandu, nebo nedávno dokonce paní z Číny. S tímto zběsilým tempem od příštího roku končím, protože chci také malovat, psát a žít. Šel jsem moc do šířky, teď toužím po návratu k sobě do jednoho. Je to paradoxní - pořád křičím do světa, že nejsem léčitel, ale vlastně každodenně "léčím".

Jakým způsobem léčíte?

Člověčinou. Povahově se považuju za bytostně tvůrčího člověka. Léčitelé jsou pro mě lidé, kteří sbírají byliny a umějí z nich dělat zábaly nebo čaje. Takoví, jako byl třeba páter Ferda nebo pánové Prouza a Zezulka nebo bába Kamenická či pan Janča. To byli skuteční léčitelé. Já proces uzdravení pojímám jinak: žádný vnější nástroj - kromě práce s vnitřní energií - nepoužívám, jen sebe s otevřeným srdcem, a to i vůči rakovině. Považuju se spíše za tvůrčí bytost, která může léčit, malovat, psát, komunikovat nebo, lépe řečeno, vyjadřovat se svým vlastním způsobem života. Takže abych to shrnul: snažím se co nejvíc inspirovat a nepřekážet proudu života.

Jak se vám to přihodilo, že jste se stal léčitelem? I když o tom zrovna takhle nechcete mluvit.

Směřoval jsem k tomu asi už od dětství... Ale prvním vážným impulzem byla určitě má návštěva Egypta v roce 1992. Jako další milníky vnímám cestu do Peru deset let poté a amputace nohou před čtyřmi lety, která mi změnila pojetí mého vnitřního světa. Když to dnes pozoruji, tak všechno, co se mi v životě přihodilo, bylo přesně úměrné tomu, jak jsem byl v dané chvíli nastavený.

O amputaci píšete v knize Život naživo. Není mi ovšem jasné, co bylo příčinou. Mohla za to vaše cukrovka?

Nemohla za to nemoc, i když mi lékaři už v pubertálním věku vyhrožovali, že přijdu brzy o zrak a o nohy - a vlastně i o život. O nohy jsem přišel ne kvůli cukrovce, ale kvůli své nerozhodnosti ve vztahu k jisté ženě. Žil jsem s ní - a hlavně u ní. Opravdová láska to zcela jistě nebyla, aspoň v mém podání. Zpočátku pro mě byla spíše spolehlivou a milou kamarádkou, rozhodně ne milovanou ženou. Vlastně jsem byl po celou dobu našeho vztahu na odchodu a ona to jako žena velmi dobře vycítila. Jednou se přiopila, nasedla do auta a bez zbytečných skrupulí mě úmyslně srazila na cestě, aniž jsem to očekával. Dostal jsem pak kvůli poranění na noze gangrénu a postupně přišel částečně o obě nohy. Cukrovka mi při tomto úrazu moc nepomohla, ale hlavním důvodem k amputaci nebyla. Diabetik jsem už čtyřicet tři let, ale udržuju se ve srovnaném stavu. Nemám ani jednu dioptrii. Žiju způsobem, který mi vyhovuje a svědčí. Nehlídám si úzkostlivě, jestli něco smím sníst, nebo ne. To je až druhotné. Snažím se zvládat všechny svoje vzestupy i pády bez zbytečných reakcí. Mám rád "tah na bránu", a tak se ho snažím udržet. Život mě zkrátka baví a užívám si ho.

Kdy jste zjistil, že máte cukrovku?

Když mi bylo deset. Doktorka zprvu neodhadla správně moje zdravotní komplikace a určila špatně diagnózu. Bylo to už v době, kdy jsem pil denně pět až sedm litrů vody. Bez ustání jsem měl žízeň. Zhubl jsem na kost. Lékařka to nepochopitelně vyhodnotila jako alergii a poslala mě na pionýrský tábor. Ležel jsem ve stanu, měl vysoké horečky, nikdo z vedoucích tábora se se mnou moc nezaobíral. Dávali mi jen acylpyrin na srážení teploty. Jednoho dne jsem se totálně žíznivý doplazil k vodě v umývárně za stanem, abych se napil. Ta se ale pít nesměla, byla nakažená úplavicí, což mě paradoxně zachránilo. Upadl jsem do bezvědomí, a tak mě přivolaní rodiče odvezli do nemocnice v Praze. Tam jsem proležel dva týdny v diabetickém kómatu, kdy jsem o sobě vůbec nevěděl. Když jsem se probral, lékařky rodičům bez obalu oznámily, že budu žít maximálně rok, protože mám těžkou a neléčitelnou cukrovku. Prodělal jsem celkovou otravu acetonem a její dopad na organismus byl obrovský.

Celý rozhovor si přečtete v květnové REGENERACI.
Připravila Pavlína Brzáková

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival